Windows Live Messenger 2013 indir

Windows Live Messenger 2013 indir

Windows Live Messenger 2013 indir

Dünyanın en çok kullanılan ve artık bilgisayarların olmazsa olmaz programlarından biri olan anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Windows Live Messenger 2013 (WLM) yeni sürümü ile karşınızda.

Lütfen Dikkat: Program hakkında çok fazla kırık link bildirimi geldiği için bir açıklama yapma gereği duyduk. Her ihbardan sonra programın linkini kontrol ediyoruz, link kırık değil. Program Microsoft’un kendi sitesinden inndirilmektedir. Eğer hata alıyorsanız live.com adresine erişiminizde bir sorun var (engelleme gibi) demektir.

Windows Live Messenger indir

İndireceğiniz dosya bir paket yükleyicisidir ve Windows Live Messenger 2013‘ı istediğiniz eklentileriyle birlikte internet üzerinden indiriyor. Seçtiğiniz eklentilere bağlı olarak indirilen boyut 35-130 MB arasında değişebiliyor. Bu yükleyici bilgisayarınızdaki mevcut Windows Live Messenger 2013 sürümünü ve bileşenlerini denetliyor ve daha yeni bir sürümü çıkmışsa gerekli dosyaları internetten inndirerek bilgisayarınızdaki sürümü güncelliyor.

Windows Live Messenger son sürüm indir

Yükleyici ile, Windows Live Messenger 2013 dışında Writer (blog için içerik hazırlayıcı), Mail (e-posta yazılımı), Toolbar (IE için arama çubuğu) ve Fotoğraf Galerisi (fotoğraf ve videolarınızı düzenlemek için) eklentilerini isteğinize bağlı olarak yükleyebiliyorsunuz.

Windows Live Messenger 2013‘ın kullanımını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Artık bir bilgisayarın demirbaş yazılımı haline geldiği ve internete en çok kullanılan iletişim aracı olduğu için kullanımını ve temel özelliklerini biliyorsunuz.

Windows Live Messenger

Yazılımın temel özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

Arkadaş listenizde gruplar oluşturabilir, listenizi gruplara göre veya çevrimiçi/çevrimdışı olma durumlarına göre sıralayabilirsiniz.

Listenizde ekli olan kişilerle yazışabilir, web kamerası aracılığıyla birbirinizi görebilir, sesli arama sayesinde de aynı zamanda birbirinizle konuşabilirsiniz.

Listenizdeki kişilerin durumlarını görebilir, Windows Live Messenger 2013‘a girdiklerinde (çevrimiçi hale geldiklerinde) onlarla yazışabilir veya çevrimdışı olsalar bile mesaj yazabilirsiniz. Çevrimdışı olarak gönderdiğiniz mesajlar, kişi çevrimiçi olduğunda kendisine iletilir.

Windows Live Messenger kullanımı

Gizlenmek istediğiniz durumlarda çevrimdışı görünebilir ve bu durumdayken istediğiniz kişilerle yazışabilirsiniz. Ancak görüntülü yazışma ve dosya gönderme gibi özellikleri kullanabilmek için çevrimiçi durumuna geçmeniz gerekir.

Listenizdeki kişilerle bilgisayarınızdaki dosyaları paylaşabilir ve çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızdaki bir dosyayı onlara gönderebilir ve onlardan dosya alabilirsiniz.

Windows Live Messenger full indir

Yeni ileti, e-posta, titreşim vs. aldığınızda isteğinize bağlı olarak görüntülü ve sesli olarak uyarılırsınız.

Bir arkadaşınızla konuşurken başka arkadaşlarınızı da konuşmaya davet ederek bir telekonferans yapabilirsiniz.

Listenizdekilere Windows Live Messenger 2013‘ın içinde bulunan ve sonradan ekleyebileceğiniz hareketli ifadeler, göz kırpma animasyonları ve titreşim gönderebilirsiniz.

Windows Live Messenger 2013 pencerelerinizin renklerini ve arkaplanlarını istediğiniz gibi değiştirebilir ve size özel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Windows Live Messenger 2013 indir Kurarken hata alıyorsanız:
Güncel olmayan bir XP sürümü kullanıyorsanız inndirdiğiniz “Yükleyici” çalışmayabilir ve “windows update agent” ile ilgili bir hata mesajı alabilirsiniz. Windows Live Messenger 2013 indir Bu hata mesajını alıyorsanız buraya tıklayarak gerekli dosyayı indirip kurabilirsiniz.

Windows Live Messenger indir yükle

Windows installer 3.1 ve üstüne sahip değilseniz buraya tıklayarak gerekli dosyayı indirip kurabilirsiniz.
Bu iki dosyayı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp internete bağlı haldeyken yeniden yükleyiciyi çalıştırmayı deneyiniz.
Windows Installer hatası alıyorsanız : Buraya tıklayarak Windows Installer CleanUp Utility uygulamasını indirebilir, çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı baştan başlatarak MSN kurulumuna devam edebilirsiniz.

TÜM paketlerin dahil olduğu sürüm : Buraya tıklayarak uygulamanın tüm paketlerini içeren tekli kurulum dosyasını (132 MB) indirebilirsiniz.

Windows Live Messenger download 2013

Windows Live Windows Live Messenger 2013 Sürümünü Kurduktan Sonra Kişi Listesini Göremeyenler :
Programı kurup, oturum açtıktan sonra kişi listenizin olmaması veya listede eksikler olması gibi durumlarla karşılaşmamak için Windows Live Windows Live Messenger 2013‘u kurmadan önce, önceki kullandığınız Windows Live Messenger 2013 sürümünde aşağıdaki ayarı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Windows Live Messenger 2013 indir Araçlar> Seçenekler> Güvenlik> “Bu paylaşılan bir bilgisayar olduğundan adres defterimi, görüntü resmimi ve kişisel iletimi burada depolama” seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz. Windows Live Messenger 2013 indir gezginler Eğer bu seçenek işaretli değilse kişi listeniz ve diğer bilgileriniz bilgisayarınızda depolanıyor demektir. Windows Live Messenger 2013 indir Bu durumda başka bir Windows Live Messenger 2013 sürümü kurduğunuzda Kişi Listenizin bulunamaması gibi sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple Windows Live Windows Live Messenger 2013‘u kurmadan önce, mevcut kullandığınız Windows Live Messenger 2013 sürümünde oturum açıp, yukarıda bahsedilen seçimi işaretleyip, oturumu kapatın ve tekrar oturum açın. Ardından yeni Windows Live Windows Live Messenger 2013‘u kurduğunuzda kişi listesi sorunu yaşamadığınızı göreceksiniz.

MSN 2013 Adresi nasıl alınır ? – Yeni MSN 2013 Hesabı Nasıl Açılır ?

Windows Live Messenger 2013 İnternet kullanan her kullanıcı, iletişim amacıyla MSN Live Messenger‘ı kullanır. Hatta internette geçirdiği zamanın çoğunu Windows Live Messenger 2013 programıyla geçirir. Ya da Messenger kullanmıyorsa bile mail ihtiyacını MSN servisleri üzerinden karşılar. İnternete yeni başlayan kullanıcılara şimdi nasıl MSN adresi alacağını anlatacağız.

Windows Live Messenger 2013 indir Öncelikle MSN almak için buradan kayıt sayfasına gidiyoruz. Formu eksiksiz olarak, doldurduğumuz taktirde sorunsuzca MSN‘e kaydolmuş Windows Live Messenger 2013 indir olacağız. Öncelikle kendimize bir E-Posta adresi belirleceğiz, kendi ismimiz veya internette kullandığımız rumuzu e-posta adresi yapabiliriz. Ancak sizden daha önce başka birisi o adresi almış mı? diyerek, istediğimiz ismi yazdıktan sonra Kullanılabilirliği denetleyin butonuna basıp, e-Windows Live Messenger 2013 indir posta adresinin dolu/boş olduğunu tespit ediyoruz.

Şifremizi mümkünse zor tahmin edilecek rakam/harf kombinasyonundan oluşan bir şifre olarak belirliyoruz.

Windows Live Messenger 2013 de Parola sıfırlama seçenekleri, ilerde oluşabilecek msn çaldırmalarına karşı büyük önem taşıyan bir Windows Live Messenger 2013 indir opsiyondur. Ve mutlaka zor tahmin edilecek bir gizli soru seçilmelidir. Hatta mümkünse soruyla alakasız bir cümle ile cevap verilmelidir. Diğer e-posta adresine bir adres yazmak kullanıcının tercihine bırakılmış vaziyette.

Adınızı, soyadınızı, cinsiyet, il, posta kodu ve saat dilimi bilgisini girdikten sonra, hemen altında bulunan Resimde gördüğünüz karakteri yazın kısmındaki sayı ve harfleri, kutucuğa yazıyoruz.

Yasal yükümlülükleri merak eden üyeler için; Microsoft hizmet sözleşmesi ve Microsoft çevrimiçi gizlilik bildirimi altında kurallar ve müeyyide detaylı şekilde anlatılmış. İsterseniz ordan tıklayıp okuyabilirsiniz.

Herşeyi eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzda Kabul Ediyorum’u tıklıyoruz ve MSN adresi sahibi oluyoruz.

Windows Live Messenger 2013 ile sohbet nasıl yapılır ?

Şimdi sıra geldi Windows Live Messenger 2013 programını edinmeye, buradan MSN Live Messenger’ın son sürümünü indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.

Windows Live Messenger 2013‘ı yükledikten sonra açıyoruz ve az önce aldığımız e-posta adresini ve şifremizi yazıp Oturum Aç butonuna tıklıyoruz.

Oturumu açtık ama sohbet edecek kimse yok. MSN Live Messenger penceresi karşımıza geldiğinde zaten “Henüz kişi listenizde kimse yok. Kişi ekleyin” şeklinde bizi uyaracak. butonuna ve Kişi Ekle’ye tıklıyoruz. Anlık ileti adresi kısmına arkadaşımızın MSN adresini yazıp ileri diyoruz. Eğer yollayacağımız davette arkadaşımıza bir mesaj vermek istiyorsak, söylemek istediğimiz her hangi şeyi yazıp Davet gönder butonuna basıyoruz. Arkadaşınız çevrimiçi olduğunda davetinizi ya kabul ya da red edecektir.

Windows Live Messenger gezginler indir

Windows Live Messenger 2013 indir Kabul ettiğini ve Çevrimiçi olduğunu farz edelim.

Windows Live Messenger 2013 indir Arkadaşınız çevrimiçi olduğunda gördüğünüz gibi yanında yeşil bir simge beliriyor. Şayet o simge, kırmızı veya turuncu ise arkadaşınız yinede çevrimiçidir. Windows Live Messenger 2013 indir Kırmızı simge Meşgul, sarı simge Dışarda, yeşil simge Uygun ve beyaz simge ise çevrimdışı anlamına gelmektedir.

Arkadaşımızın isminin üstüne iki defa tıkladığımızda sohbet penceresi açılacaktır.

Windows Live Messenger 2013 indir Göründüğü şekilde MSN Messenger adresimizi aldık ve sohbete başladık. Bol keyifli sohbetler.

Windows Live Messenger 2013 indir Dilim döndüğünce sizler için anlatmaya çalıştım, eğer kafanıza takılan bir yer olursa aşağıya yazın yardımcı olmaya çalışacağız.kurzhaarfrisuren - kurzhaarfrisuren 2015

Windows Live Messenger 2013 indir

Windows Live Messenger 2013 indir

Windows Live Messenger 2013 indir