İNTERNET EXPLORER 2013 İNDİR

İNTERNET EXPLORER 2013 İNDİR

İNTERNET EXPLORER 2013 İNDİR

Yeni İnternet explorer 10′un özellikleri : Windows 8 ile internet explorer 2013 için oldukça fazla yenilikler getirildi. Windows 8′de Internet Explorer’ın son sürümü olan İnternet explorer 2013 Türkçe sürümü de ortaya çıktı. Microsoft blog’unda İE 10‘daki yeni özelliklerle ilgili bilgiler verdi. Microsoft’tan Ted Johnson, İnternet Explorer 2013  developer blog sitesinde internet explorer 10‘un Geliştirici Önizleme sürümündekine göre yeni ve güncellenen Web platformu özelliklerinden bahsetti. Buna göre IE 10‘un 64 bit olan sürüm, XMLHttpRequest için Çapraz-Kaynaklı Kaynak Paylaşımı (CORS), birlikte çalışabilen HTML5 Quirks modu ve sitelerin ActiveX eklentilerine ihtiyacı olduğunu haber veren Meta etiketleri gibi yeni özelliklere sahip. Bu eklentiler, daha önceden de bildirdiğimiz gibi sadece IE 10′un masaüstü sürümünde çalışıyor.

İnternet explorer 2013 performans iyileştirmeleri

Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik : İnternet Explorer 2013 ‘un yeni grafik özellikleri ve iyileştirilen performansı derinlikli ve zengin deneyimler için zemin hazırlar. Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik, web sitelerinizin bilgisayarınızda yüklü programlara benzer bir performans göstereceği anlamına gelir. Yüksek tanımlı görüntüler akıcı, grafikler net ve kısa yanıt süreli, renkler gerçek ve web siteleri hiç olmadığı kadar etkileşimli olur. Yeni Chakra JavaScript altyapısı gibi alt sistem geliştirmeleriyle, web siteleri ve uygulamalar daha hızlı yüklenir ve yanıt süreleri daha kısa olur. İnternet Explorer 10 ‘u Windows 7′nin sunduğu güçlü grafik özellikleriyle birleştirin ve Windows’da bugüne kadar karşılaştığınız en iyi web deneyimini yaşayın. beautyoftheweb.com adresinden onu iş başında izleyin.

Daha hızlı yüklenir, daha hızlı başlar : İnternet Explorer 2013 ‘ün kısa ve düzenli yüklemesi önceki sürümlerden daha hızlı tamamlanır. Sizden daha az karar vermeniz istenir, sayfaların yüklenmesi daha kısa sürer ve güncelleştirmeleri ayrıca yüklemeniz gerekmez. Bir kez yüklenince, göz atmaya başlamak için hazırsınız demektir.

Yeni İnternet explorer 2013 sekmeleri

İnternet Explorer 10 en sevdiğiniz web sitelerini yüzeye çıkarır ve tek tıklatmayla ulaşılabilir hale getirir. Tarayıcıya girdiğinizde, Yeni Sekme sayfası göz atarken bir sonraki hareketinize karar vermeniz için yardımcı olacak anlamlı öneriler ve bilgiler sağlayarak göz atmaya hemen başlamanıza yardımcı olur.

Siteleri daha kolay tanımanıza katkıda bulunmak için Yeni Sekme sayfasında her sitenin simgesi ve birincil rengi kullanılır; aralarından seçim yapacağınız çok fazla site olduğunda bunlar site yardımcı olur. Ayrıca, bir site göstergesi bu sitenin sık ziyaret ettiklerinizden biri olup olmadığını gösterir. En sık ziyaret ettiğiniz site en üstte olmak üzere sık kullandığınız sitelerin listesi gösterilir. Zaman içinde sık kullandığınız sitelerle ilgili zevkinizde değişiklik olması da sorun yaratmaz; bunları kapatarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet Explorer 2013 da Yeni Sekme sayfasında ayrıca kapatılmış sekmeleri yeniden açabilir, son tarayıcı oturumunuzu yeniden açabilir veya İnPrivate Gözatma’yı başlatabilirsiniz.InPrivate oturumlar Yeni Sekme sayfasındaki sayfa ziyaretlerini izlemez. Ayrıca, sık kullandığınız web sitelerine çabuk erişmek için siteleri Yeni Sekme sitesinden görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

İnternet Explorer 2013 bildirim çubuğu

İnternet Explorer 10 ‘daki bildirimler daha akıcı ve daha hızlı göz atma sağlar. Beklenmedik anlarda karşınıza çıkan ve yolunuzu kesen açılan iletişim kutuları yerine, tüm bildirim iletileri tarayıcı çerçevesinin en altındaki Bildirim Çubuğu’nda bir araya getirilir. Bildirimler, devam etmeden önce sizi işlem yapmaya zorlayarak göz atma etkinliğinizi kesintiye uğratmaz. İsterseniz onları yoksayabilir ve istediğiniz zaman üzerlerinde işlem yapabilirsiniz. Üstelik, Bildirim Çubuğu’nda görüntülenen iletilerin, hata bildirimlerinin ve uyarıların daha bilgilendirici, anlaşılması daha kolay ve en önemlisi işlem yapması daha kolay bir hale geldiğini göreceksiniz.

İNTERNET EXPLORER 2013

Geliştirici Önizleme sürümünden bu yana geliştirilen bazı özellikler de var. Bunlar arasında HTML5 sürükle ve bırak API’ları, XMLHttpRequest geliştirmeleri ve SVG filtre efektleri var. Geliştiriciler, bu yenilikler hakkında bilgi edinmek için bu sayfayı ziyaret edebilirler

İnternet Explorer 10 Gooogle Chrome’dan 2013 kat daha hızlı çalışıyor.
6.000 popüler web sayfası üzerinde yapılan web tarayıcısı testinden bakın kim galip çıktı! Önde gelen web tarayıcıları arasında hız olarak çok büyük bir fark olup olmadığı tartışılır. Aynı şekilde tarayıcılar, işlev bakımından da son derece zenginler ve aralarında bir seçim yapmak Web sitelerinin hızını ölçen bir şirket olan Strangeloop’un testi, İnternet Explorer 10, şu an piyasadaki en hızlı web tarayıcısı olduğu sonucuna vardı.

Strangeloop’un 14 sayfalık raporunda 6.000 web mağazasında yapılan testlerin sonuçları yer alıyor. Web sitelerini seçerken alexa.com daki sıralamaları dikkate alınmış. Her web sitesi, web page test adındaki bir araç yardımıyla sınanmış. Geliştiricilerinin başında Google’ın bulunduğu WebPageTest, web sayfalarının yüklenme süresini gerçek kullanıcının gözünden test ediyor. Testlere katılan tarayıcılar ise Chrome 20, Firefox 13, İE7, İE8, İE9 ve İE10 olmuş.

Sonuçlara göre İnternet explorer 10, Chrome 20′den yüzde 8 daha hızlı. Ancak 2012 raporuna göre sayfaların yüzde 7 daha yavaş yüklendiği gözleniyor. Bunun nedeni ise sayfaların daha karmaşık ve işlevsel hale gelmesi olarak görülüyor. Firefox 13′den de biraz daha hızlı olan İnternet explorer 2013 nun ortalama sayfa yükleme süresi 6.392 saniye. Firefox’un ortalama sayfa yükleme süresi 6.395 saniye iken Chrome 20, sayfaları ortalama 6.906 saniyede yüklüyor.

İnternet explorer 10 Testi sonuçlarından oldukça memnun olan Microsoft ise Strangeloop Networks’ün raporundan dolayı sevinç duyduklarını, web tarayıcılarında gerçek hayat performansının çok önemli olduğunu ve İE 2013 takımının bu iş üzerinde bir süredir çalıştığını söyledi.

İnternet Explorer 2013 testlere göre sayfaları en hızlı açan tarayıcı olsa da, şu an sadece Windows 8′de kullanılabiliyor ve Windows 7 için henüz yayınlanmamış bulunuyor. Dolayısıyla bugün çok az sayıda kullanıcı İnternet explorer 2013 u indirip kullanma şansı buluyor.

İnternet explorer 10 ve HTML5 Siteleri Hızlandıracak

Microsoft; Windows 8, İnternet Explorer 2013 ve HTML 5′in birlikteliğinin daha hızlı internet anlamına geldiğini açıkladı. Artık siteler daha kısa sürede açılacak.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 8 için yayımlanacak olan İnternet explorer 10 ‘un geliştirilmiş JavaScript moduyla daha hızlı sitelerin işaretini vermişti. Şimdi ise HTML5 kullanmanın sitelerin açılış hızlarını arttırdığını açıkladı.

Microsoft, yaptığı açıklama ile birlikte İnternet explorer 10 ve HTML5′in birleşmesiyle sitelerin eskiye göre daha hızlı açıldığını belirtti. Eğer bir site kodlarını HTML5′e uygun hale getirirse ve İnternet explorer 2013 Türkçe ile açmayı denerse eskiye göre yüzde 30 gibi bir ortalamayla siteler daha hızlı açılıyor.

Bu konuda yapılan testler de gerçekten yüzde 30 civarında sitelerin daha hızlı yüklendiğini gösteriyor. Gelişen internet teknolojisiyle HTML5 kullanan sitelerin sayısı artıyor. Görünüşe göre ilerleyen dönemde artık daha hızlı siteler görebileceğiz.

İnternet explorer 10 Platform Preview download’a hazırlandı. İE 2013 Platform Preview videosuda ortaya çıktı! İE9 ′a yeni ısınmaya başlamışken Microsoft, İE10 için ilk ön-izleme sürümünü indirmeye sundu bile… İnternet explorer 9 henüz yayınlandı, ancak Microsoft, İnternet explorer 10 ′un platform ön-izleme yapısına ait ilk sürümü yayınladı bile.

İnternet explorer 2013 için Ön-izleme sürümüne ait bir video da Microsoft’un Channel9 web sitesinde yayınlandı ve site şu an kullanıcılardan geri bildirim bekliyor. İE 2013 Türkçe hakkında yer alan bilgiler ise şöyle: İE 10, İE 9 üzerine geliştirilecek ve CSS3 gradyanları, çoklu-sütun ve ızgaralı düzen gibi daha fazla standardı destekleyecek. Rob Mauceri bu videoda bizlere İE 2013 ′daki bazı özellikleri ve çok sütunlu düzenlerde akan içeriğe dair bir örnek gösteriyor.

İnternet Explorer 2013 ‘un ilk tarayıcı tabanlı otomatik düzeltme özelliğine sahip olacağı ortaya çıktı. İnternet Explorer 10 blog’unda anlatılan işlev, Windows 8′de sistem çapında çalışan yazım denetimi işlevini tamamlayacak.

Otomatik düzeltme, yanlış yazdığınız kelimeleri otomatik olarak düzeltmenize izin veriyor. Değişiklik hoşunuza gitmezse CTRL+Z tuşlarına basarak onu geri almak veya SHIFT+F10 ile işlev menüsüne erişmek mümkün. Son girdiğiniz kelime seçili dilde değilse, Internet Explorer sistem çapındaki yazım denetimine geçiyor ve size öneriler sunuyor.

Bu değişiklikleri Windows Developer Preview’daki İnternet Explorer 10 ‘da şimdi denemeniz mümkün. Sunulan en iyi işlevlerden bir tanesi ise, özel sözlüğünüzün bulut üzerinden eşitleniyor olması. Dolayısıyla Windows Live ID ile oturum açtığınız herhangi bir bilgisayardan sözlüğünüze erişebiliyorsunuz.

İnternet explorer 2013 sorunları ve çözümleri

  1. sorun : internet explorer 2013 da html dosyasını açmıyor? Boş gösteriyor. Chrome açıyor. Neden ie10 açmıyor?
    çözüm : İnternet seçenekleri / Gelişmiş penceresinde  GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntülemeyi işaretleyin. Sorun düzelmezse İE 2013 u kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.
  2. sorun : internet explorer 2013 sun java console, bu eklentiyi devre dışı bırakırsak i explorer yavaşlatıyor  c-windows-system32 de-deployjava.dll uzantısı var bu eklentiyi buradan silsem birşey olurmu ?
    çözüm : Devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Bu dosyaya ihtiyaç duyan farklı programlar olabilir.
  3. sorun : İnternet explorer 2013 da toolbarı silemiyorum nasıl silerim ?
    cevap : İnternet Explorer 10 ayarlarını sıfırlayarak, bilgisayarınıza ilk yüklendiğindeki durumuna döndürün. Bu, yüklemeden sonra değiştirilen ayarların neden olacağı sorunların giderilmesi açısından yararlıdır. Kişisel ayarları sildiğinizde, önceden depolanan tanımlama bilgilerini, form verilerini, parolaları veya önceden yüklenen tarayıcı eklentilerini kullanan bazı web sayfaları düzgün çalışmayabilir. İnternet Explorer 10‘ı varsayılan ayarlarına sıfırlamak, sık kullanılanlarınızı, özet akışlarınızı Web Slices’ınızı ve diğer birkaç kişiselleştirilmiş ayarlarınızı silmez. Söz konusu ayarların sıfırlanıp sıfırlanmadıklarını veya güncelleştirilip güncelleştirilmediklerini görmek için aşağıdaki tabloya bakın.İnternet Explorer 2013 ‘un ayarlarını sıfırlamak geri alınamaz. Sıfırlandıktan sonra, önceki bütün ayarlar kaybolur ve geri kurtarılamaz. Her şeyi sıfırlamak yerine, belirli ayarları sıfırlamak veya web sayfası geçmişinizi silmek isteyebilirsiniz.

internet explorer 2010 dan sonra 2013 sürümü ile tüm explorer sorunlarını çözmeyi başardı. Yavaş performans sergileyen klasik internet explorer hatalarını çözmek için çok çalışan Microsoft yetkilileri Chrome ve firefox a giden değerli kullanıcılarını bu hamleyle geri kazanmak istiyor.kurzhaarfrisuren - kurzhaarfrisuren 2015

İNTERNET EXPLORER 2013 İNDİR

İNTERNET EXPLORER 2013 İNDİR

İNTERNET EXPLORER 2013 İNDİR