İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler; dosyaların indirme hızını artıran, indirilen dosyanın kaldığı yerden devam etmesini (resume) sağlayan, bünyesinde zamanlama özelliği barındıran ve indirilecek her türlü dosyayı yönetme olanağı sunan bir indirme yöneticisidir. Program ile bağlantınızın kesilmesi sırasında yarıda kalan dosyaların indirilme işlemini kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz. Dosyaları hızlı bir şekilde indirebilir, ne zaman indirileceğini zamanlayabilirsiniz. Bu indirme yöneticisi FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini, Proxy sunucularını, güvenlik duvarlarını (firewall), çerezleri (cookie), MP3 ses dosyalarını ve MPEG video içeriklerini destekler. Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm popüler tarayıcılara entegre olarak işleyici bulundurur ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Basit grafikli kullanıcı arayüzü ile kullanıcı dostu ve kolay kullanımlıdır.

İnternet Download Manager 2013 Yazılımın Genel Özellikleri

İnternet Download Manager 2013 Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm tarayıcılarla sorunsuz çalışabilme
İDM 2013 Desteklediği tarayıcılarda bir linki tek tıklama ile indirme
Hızlı indirme (üretici, İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler’in DAP ve Getright programlarından daha hızlı indirme yaptığını iddia ediyor.)
İDM 2013 indirmeyi durdurup, kaldığı yerden devam ettirebilme
İDM 2013 indirme zamanını belirleme
Tamamlanan dosyalar için otomatik virüs denetimi
İnternet Download Manager son sürüm Özelleştirilebilir arayüz İDM 2013
İDM 2013 Hızlı güncelleme
İnternet Download Manager gezginler Sürükle-Bırak desteği
İnternet Download Manager full İsteğe göre 1-2-4-8 ve 16 kanaldan indirme yapabilme
İnternet Download Manager Türkçe ZIP önizleme
FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini destekleme
Olaylarda ses çıkartabilme
Komut dizisi kullanabilme

İnternet Download Manager 2013 Yazılımın Bu Sürümündeki Değişiklikler

Vista sorunları giderildi.
YouTube, Google Video ve MySpace TV üzerinden video indirme özelliği eklendi.
IE7 ve Firefox desteği geliştirildi.

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler Türkçe Yama

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler programını Türkçe olarak kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak 25 KB boyutundaki Türkçe dil desteğini indirebilirsiniz. Yamayı kurmak için tek yapmanız gereken; indirdiğiniz ZIP dosyasını programın kurulu olduğu dizindeki “Language” klasörüne (C:Program Filesİnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginlerLanguages) çıkartmak ve programı çalıştırıp “View>Language” kısmından Türkçe’yi seçmek!

Internet Download Manager 2013 Kurulumu nasıl yapılır, nasıl Kullanılır ve Bilgisayardan nasıl kaldırılır

IDM, IDMAN gibi kısaltmaları bulunan Internet Download Manager 2013 programı, dosya indirme yöneticileri arasında en çok tercih edilenlerden. Beğendiğiniz ya da girdiğiniz her hangi bir websitesinde resim, video, ses dosyaları kısaca tüm multimedia içeriği indirmenize olanak vermektedir. Ücretli olmasına karşın tüm özellikleri açık olarak programı 30 gün boyunca kullanabilmenize olanak verir. Bu kadar kolay kullanıma sahip ve çok tercih edilen Internet Download Manager programının indirilmesinden, kurulumuna, dosya indirilmesine ve bilgisayarımızdan nasıl kaldırabileceğimize kadar aklımıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir bölüm hazırladık.

Yazı içerisinde Internet Download Manager ismini IDM olarak kısaltarak kullandık. Şimdi IDM‘im yapabildikleri ve sunduğu özelliklere bir göz atalım.

  • İnternet Download Manager 2013 Tüm web tarayıcılarla sorunsuz çalışır. Sorunsuz çalıştığı tarayıcılar: Internet Explorer, MSN Explorer, AOL, Netscape Communicator, Netscape 6, Netscape 7, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Opera, NetCaptor, UltraBrowser, Slim Browser, Avant Browser, MyIE2, Optimal Desktop, Ace Explorer, Advanced Browser, 27 Tools-in-1 Wichio Browser, WindowSurfer, 550 Access Browser, FineBrowser Freeware, Kopassa Browser, Fast Browser Pro, Enigma Browser, GoSuRF, K-Meleon, Smart Explorer, The Off By One Web Browser, Smartalec Voyager, CrystalPort AppCapture, The Family Browser, XANA Web Browser, Bluto, AutoSurf, 32bit Web Browser, BrowseMan, WrestlingBrowser, Eminem Browser, UltraBrowser, Cygsoft LDAP Browser, ve Net M@nager.
  • HTTP, FTP, HTTPS ve MMS protokollerini tanır ve destekler.
  • İnternet Download Manager 2013 indir Youtube dahil tüm popüler video paylaşım sitelerindeki beğendiğiniz içeriği indirmenize olanak verir. (Flv ve video paylaşım sistenin desteklediği formatlarda indiri.)
  • Sürükle bırak ile indirme istediğiniz dosyayı IDM’e tanıtabilirsiniz.
  • Grabber özelliği ile tek sayfadaki tüm içeriği indirebilmesinin yanında komple bir web sitesinide içerikleri ile beraber indirebilir.
  • İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe dahil 46 dilde desteği mevcuttur.
  • İş zamanlama sistemi sayesinde bilgisayar başında dahi olmasanız zamanladığınız görevleri yerine getirir.
  • Basit bir arayüze sahiptir ve kişiselleştirilebilir bir arayüz sunar.

İnternet Download Manager 2013 Nasıl İndirilir

İnternet Download Manager 2013 programı 2013indir Dosya İndirme Yöneticileri Kategorimizin en popüler programlarından bir tanesi. 2013indir İnternet Download Manager indir ya da hemen alt bölümde yer alan indirmek için tıklayın bağlantısından programı bilgisayarımıza kaydediyoruz.

İnternet Download Manager 2013 nasıl kurulur

İndirdiğimiz İnternet Download Manager 2013 son sürümünün kurulum dosyasını bilgisayarımıza yükleyelim. Sırasıyla;

Adım 1: Masaüstümüzde indirdiğimiz kurulum dosyasına çift tıklıyoruz.

Adım 2: Basit bir kurulum dosyası karşımıza çıkmakta. İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz

Adım 3: Lisans bilgileri ve size sunulan şözleşme metni ekranı çıkmaktadır. İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 4: IDM 2013’ü kurmamız gereken klasörü seçememiz gereken ekrana geliyoruz. Eğer farklı bir klasöre kurmak istemiyorsanız olduğu gibi bırakın ve İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 5: Standart bir soru daha karşımıza çıkmakta. Bilgisayarınızda ve menülerde IDM 2013 hangi isimle bulunmasını istediğinizi sormakta. Eğer farklı bir isim belirlemediyseniz standart olarak geleni kullanmanızı tavsiye ediyoruz ve İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 6: Tüm bizim girebileceğimiz bilgileri girdik artık gerisi İnternet Download Manager 2013’e kaldı. Kuruluma başlamanız için İleri tuşuna basmamız yeterli.

Adım 7: IDM küçük bir program ama yaptığı işler bakımından ücretli olmasına karşın herkes tarafından tercih edilmekte. Kısa bir kurulum işleminden sonra bizi Kurulum Tamamlandı ekranı karşılamakta. İleri tuşuna basarak işlemi sonlandırıyoruz.

Adım 8: Kurulum sona erdi ve İnternet Download Manager 2013’in bize soracak birkaç sorusu daha var. Öncelikle İnternet Download Manager 2013’i hangi dilde kullanmak istediğinizi soruyor. Varsayılan olarak İngilizce gelmekte. Siz açılır menüden Türkçe’yi seçebilirsiniz.

Varsayılan Tarayıcınızla ilişkilendirildiğinizi belirten bir uyarı mesajı alacaksınız. Aslında bilgisayarınızda yüklü olan tüm web tarayıcılara IDM programı eklenmiş olacaktır. Varsayılan tarayıcınız dışında da İnternet Download Manager 2013 gezginler versiyonu sizi yanlış bırakmayacaktır.

İkinci bir uyarı mesajı çıkıyor karşımıza. Başlat/Programlar menüsü altında Internet Download Manager programına ulaşabileceğimizi belirten bir açıklama yazısı aslında.

Son adımda artık kurulumu tamamladık ve ayarlarını yaptığımız İnternet Download Manager 2013 indir’in internet sitesine yönlendiriliyoruz. Bu adımda artık İDM 2013 kullanıma hazır.

İnternet Download Manager Türkçe yama yapma

İnternet Download Manager 2013, Türkçe olarak kurulmakta. Eğer 2013indir dışında bir adresten programı indirdiyseniz ve Türkçeleştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Aşağıdaki adresten IDM 2013 Türkçe için Türkçe dil paketini bilgisayarımıza kaydediyoruz.

İndirdiğimiz zip uzantılı klasör içindeki dosyaları;

IDM 2013 Türkçe yamayı kurduğumuz Program Files/Internet Download Manager/Languages klasörüne kopyalıyoruz.

IDM 2013 Türkçe programını açıp sırasıyla Görünüm/Dil/Türkçe seçimini yaparak programı Türkçe olarak kullanmaya başlıyoruz.

İnternet Download Manager Nasıl çalışıyor

İnternet Download Manager 2013’ü kurulum işleminden sonra hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Eğer detaylı ayarlar yapabilmek ve kendi istediğiniz özelleştirmeleri uygulamak istiyorsanız bu bölümü okumanızı öneriyoruz.

Yükleme işleminin sonunda masaüstümüze kısayol bağlantısı eklenen İnternet Download Manager 2013 ikonuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelişmiş bir dosya indirme yöneticisi ekranı çıkmakta. Parça parça menülere ve karşımıza çıkan ekranda hangi ayarlara müdahale edebiliyoruz ve neleri değiştirebiliyoruz bir göz atalım.

1.Bölüm

Ana menü olarak isimlendirebileceğimiz bu bölümden IDM 2013 için tüm ayarları gerçekleştirebiliyoruz.

Görevler: Yeni dosya indirme, birden çok dosyayı aynı anda indirme, kopyaladığınız son içeriği indirme ve indirilen dosyaları dışarı aktarma-içerik aktarma gibi seçenekler sunmaktadır.

Dosya: İndirilen dosya ya da dosyaları durdurma, yeniden başlatma veya tekrar indirmenizi sağlayan menü kısayollarıdır.

İndirilenler: İndirilen dosyalar ve kuyrukta bekleyen indirmeler için gelişmiş ayarlar yapabilmenizi sağlar. Tümünü durdurabilir ya da başlatabilirsiniz.

Aynı zamanda “İş Düzenleyici” bölümünü kullanarak zamanladığınız şekilde dosyaları indirmeye başlatabilir, bitirebilir ve işlem tamamlandığında ne yapılacağını belirtebilirsiniz. Bu özellik size bilgisayar başında olmasanız da iş listesi tanımlamanıza olanak verir.

İndirilenler bölümünde yer alan en önemli menü “Seçenekler” kısmı. Bu bölümde hangi ayarları yapabiliyoruz bir göz atalım.

Genel: IDM 2013’ü kullanabileceğiniz bilgisayarınızda yüklü olan tüm web tarayıcıların listesi ve daha sonradan yüklediğiniz tarayıcıları da tanıtarak onlarda da kullanma olanağı sunar.

Tarayıcınızda İnternet Download Manager 2013 menüsünün nasıl görünmesini istediğinizin ayarlarını Seçenekler/Genel/Düzenle sekmesinden yapabilirsiniz. Size 2 farklı seçenek sunmaktadır. Seçtiğiniz dosyalarda ve video oynatıcıların üzerinde İnternet Download Manager 2013 menüsünün nasıl çıkmasını istediğinizi bu bölümden hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kaydet: Internet Download Manager 2013 üzerinden indirdiğiniz dosyaların hangi klasöre kopyalamak istediğinizi Kaydet bölümünden değiştirmenizi sağlar.

Görünüm: Internet Download Manager 2013 programının görünümü değiştirmenizi sağlar. Durum çubuğunu kaldırmak, daha küçük ikonlar kullanmak, dosya listesinde görmek istediğinizi sütunları göstermek ve dil seçimini değiştirme gibi ayarları değiştirmenize olanak verir.

Üst menüde bulunan önemli kısayolları bu bölümde görmekteyiz. İndirme adresi eklemek, indirme işlemini durdurmak, silmek, seçenekler menüsüne ulaşmak, iş listesi düzenlemek, indirme kuyruğunda olan tüm dosyaları başlatmak/durdurmak ve bir içeriği zamanlı olarak kaydetmek gibi gelişmiş ayarlara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Grabber bölümü tek dosya indirme dışında belli bir klasördeki verileri otomatik indirme ya da bir web sitesini tamamını indirerek çevrimdışı dolaşmanızı sağlayan gelişmiş bir bölümdür. Bu bölümde aracılığı ile;
- Bir web sitesindeki tüm resimleri bulma ve indirme,
- Bir web sitesi ve alt sayfalarındaki tüm ses dosyalarını bulma ve indirme,
- Bir web sitesinde yer alan tüm video dosyalarını bulma ve indirme,
- Bir web sitesindeki resimler ve dosyalar haricindeki tüm içeriğin indirilmesi.
- Web sitesinin tüm bağlantıları ile birlikte indirilmesi.
- Çevrimdışı dolaşmak için bir web sitesinin buna uygun olarak kaydedilmesi işlemlerini gerçekleştirir.

Eğer kaydetmek istediğiniz bölüm şifreli ise kullanıcı adı ve şifresini girerek İnternet Download Manager 2013’ün indirmesine yardımcı olabilirsiniz. Aynı işlemi FTP ve benzeri depo birimlerinde de uygulayabilirsiniz.

3.Bölüm

İndirdiğiniz, indirmeye çalıştığınız, indirme işlemine devam ettiğiniz tüm dosyaların kaydedildiği ya da kaydedileceği tüm klasörlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede hangi klasörde kayıtlı olduğunu aramanıza gerek kalmaz. Hızlı ve kolay bir şekilde indirdiğiniz dosyaları zorlanmadan indirildiği klasörde bulabilirsiniz.

4.Bölüm

İndirilen, indirmesi bitmiş ve kuyrukta bekleyen indirmelerin listelendiği bölümdür. Tekli ve çoklu seçim yaparak indirmeyi yeniden başlatma, bitirme, silme ve yeni indirme dosyası ekleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Download Manager 2013 ile dosya indirme nasıl yapılır

İnternet Download Manager 2013 programını kullanmanız için çok fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Web tarayıcınızı açıp web sitelerini dolaşmanız yeterlidir. Girdiğiniz sitelerdeki içerikleri kendisi tarayarak size öneri olarak sunmaktadır. Bu içerikler resim, video, ses ve benzeri içerikler olabilir. İnternet Download Manager 2013 Tek bir tıklama ile seçtiğiniz içerikleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Birkaç örnekle ile açıklayalım.

2013indir sitesinde video bölümünü ziyaret edelim. Video editörümüz Neşe Koçinbiga’nın sunumuyla Haber Gündem programımızın videosunu indirmek istiyorsunuz. İnternet Download Manager 2013 size resimde de görüldüğü gibi indirebileceğiniz video dosyasını hemen buldu ve öneri sundu. Siz tek bir tıkla Haber Gündem videomuzu bilgisayarınıza indirip daha sonra izleyebilmek için saklayabilirsiniz.

Dosya paylaşım platformu Youtube üzerinde deneyelim. Beğendiğiniz bir video sayfasına gittiğinizde video oynatıcının hemen altında İnternet Download Manager 2013’in indirme yöneticisi bölümünü görebilirsiniz. Tek bir tık ile istediğiniz dosyayı indirebilirsiniz.

İnternet Download Manager 2013 Nasıl Silinir? Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır

Karşılaşılan hatalar :

İlk adımdan itibaren bu sayfadaki kurulum işlemini gerçekleştirdiyseniz yapmanız gereken Denetim Masası – Program Ekle/Kaldır menüsüne girerek İnternet Download Manager 2013 programını seçiyoruz ve Devam tuşuna basıyoruz. Dosya silme işlemlerinin ardından İnternet Download Manager 2013 bilgisayarımızdan sorunsuz şekilde kaldırılıyor.

İnternet Download Manager 2013 Önceden yüklemiş olan kullanıcılar ve kaldırmada sorun yaşayanlar için 2 farklı önerimiz bulunuyor. 2013indir sitemizde Program Kaldırıcılar kategorisinde bulunan en popüler programlardan üçünü seçtik. Programlardan seçtiğinizi bilgisayarınıza yükleyerek sorun çıkaran programları sıkıntısız şekilde sisteminizden silebilirsiniz.

İnternet Download Manager 2013 Programı bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra mutlaka sisteminizi yeniden başlatmanız gerekmektedir. Kaldırma işlemi sırasında önemli programları veya kaydedilmemiş dosya bırakmamaya dikkat ediniz. Aklınıza takılan, karşılaştığınız ve cevap bulamadığınız soruları yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.kurzhaarfrisuren - kurzhaarfrisuren 2015

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler

İnternet Download Manager 2013 indir Türkçe Full Son sürüm gezginler