Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Bu anlatım ESET NOD32 Antivirüs ve temel ayarları hakkında genel bir ilk bakış sağlar.

Kullanıcı arabirimi tasarımına giriş

ESET NOD32 Antivirus ürününün ana program penceresi iki ana bölüme ayrılır. Sağdaki birincil pencere, soldaki ana menüden seçilen seçeneğe karşılık gelen bilgileri görüntüler.
Aşağıda ana menüdeki seçeneklerin açıklaması verilmektedir:
Ana Sayfa - ESET NOD32 Antivirus ürününün koruma durumu hakkında bilgi sağlar.
Bilgisayar taraması – Bu seçenek, Smart tarama veya Özel taramayı yapılandırmanıza ve başlatmanıza olanak tanır.
Güncelleme – Virüs imza veritabanı güncellemeleri hakkındakı bilgileri görüntüler.
Ayarlar - Sunlar için güvenlik düzeyini ayarlamak üzere bu seçeneği belirleyin: Bilgisayar, Web ve E-posta .
Araçlar – Günlük dosyaları, Koruma istatistikleri, izleme etkinligi, Çalışan işlemler, Zamanlayıcı, Karantina, ESET SysInspector ve ESET SysRescue için erişim sağlar.
Yardım ve destek – Yardım dosyalarına, ESET Bilgi Bankasına, ESET‘in web sitesine ve Müşteri Destek isteşi açmaya yönelik başlantılara erişim sağlar.

Uygulamanın Ana Sayfa ekranı bilgisayarınızın güvenliği ve geçerli koruma düzeyi hakkında size bilgi verir. Yeşil Maksimum koruma durumu, maksimum koruma sağlandığını belirtir. Durum penceresi ayrıca ESET NOD32 Antivirus ürününün sık kullanılan özelliklerini de görüntüler. Programın son kullanım tarihi hakkındaki bilgiler de burada bulunabilir.

Program düzgün çalışmadığında yapılacaklar

Etkinleştirilen modüller düzgün şekilde çalışıyorsa, yeşil onay işaretiyle belirtilir. Çalışmıyorsa, kırmızı bir ünlem işareti veya turuncu bildirim simgesi görüntülenir. Modülle ilgili ek bilgiler pencerenin üst kısmında gösterilir. Ayrıca modülün üzeltilmesi için bir çözüm önerisi de görüntülenir. Modüllerin durumunu tek tek düzeltmek için, ana menüden Ayarlar‘ı ve istenen modülü tıklatın.

Program düzgün çalışmadığında yapılacaklar

Program düzgün çalışmadığında yapılacaklar

Kırmızı simge kritik sorunlar olduğunu belirtir – bilgisayarınız için maksimum koruma ağlanamayabilir.

Eset Nod 32 Sorun ve çözümleri ve nedenleri

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması devre dışı.
Güncel olmayan virüs imza veritabanı.
Ürün etkinleştirilmedi.
Ürün lisansının sona ermesi.
Sarı simge Web erişimi veya E-posta istemci korumasının devre dışı bırakıldığını, güncellemeye lişkin bir sorun olduğunu (güncel olmayan bir virüs imza veritabanı, güncellenemiyor) veya lisans süresinin yakında dolacağını belirtir.
Ürün etkinleştirilmedi – Bu sorun kırmızı bir simge ve Bilgisayar öğesinin yanındaki güvenlik bildirimi ile gösterilir.
Program menüsünden Ürün etkinleştirme… seçeneğini kullanarak ESET NOD32 Antivirüs‘ü etkinleştirebilirsiniz.
Program menüsü, ana program penceresinin sağ üst köşesinde bulunur.
Antivirüs ve antispyware koruması devre dışı – Bu sorun kırmızı bir simge ve Bilgisayar öğesinin yanındaki güvenlik bildirimi ile gösterilir. Tüm antivirüs ve antispyware koruma modüllerini başlat seçeneğini tıklatarak antivirus ve antispyware korumasını yeniden etkinleştirebilirsiniz.
Web erişimi ve kimlik avi koruması devre dışı – Bu sorun “i” seklindeki sarı bir simgeyle ve Güvenlik bildirimi durumuyla belirtilir. Güvenlik bildirimi seçeneğinin ardından şunları tıklatarak Web erişimi ve kimlik avi korumasını yeniden etkinleştirebilirsiniz: Web erişimi ve kimlik avi korumasını etkinlestir.

Lisansınız kısa bir süre içinde sona erecek – Bu durum koruma durumu simgesinin ünlem işareti görüntülemesiyle belirtilir. Lisans süresi dolduktan sonra program güncellenemeyecek ve Koruma durumu simgesi kirmizi renk olacaktir.

Lisans süresi doldu – Bu durum Koruma durumu simgesinin kırmızı renge dönmesiyle belirtilir. Lisans süresi dolduktan sonra program güncellenemez. Lisansınızı yenilemek için uyarı penceresindeki talimatları izlemenizi öneririz.

Sorunu, önerilen çözümleri kullanarak çözemiyorsanız yardım dosyalarına erişmek için Yardım ve destek öğesini tıklatın veya ESET Bilgi Bankası‘nda arama yapın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa ESET Müşteri Hizmetleri destek isteği talebinde bulunabilirsiniz. ESET Müşteri Desteği sorularınızı hızla yanıtlar ve çözüm yolu bulunmasına yardımcı olur.

Eset Nod 32 Güncelleme ayarları

Virüs imza veritabanının ve program bileşenlerinin güncellenmesi kötü amaçlı koda karşı tam koruma sağlamanın önemli bir parçasıdır. Lütfen bu öğelerin yapılandırılmasına ve çalıştırılmasına dikkat gösterin. Yeni bir veritabanı güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için ana menüden, Güncelle seçeneğini belirleyin ve ardından Virüs imza veritabanını güncelle öğesini tıklatın. Kullanıcı adı ve parola şu uygulamanın etkinleştirme aşamalarında girilmediyse, bunlar sizden şimdi istenir: ESET NOD32 Antivirus.

Eset Nod 32 Güncelleme ayarları

Eset Nod 32 Güncelleme ayarları

Gelişmiş ayarlar penceresi (ana menüde Ayarlar‘ş ve ardşndan Gelişmiş ayarlara gir… seçeneğini tıklatın veya klavyenizde F5 tuşuna basın) ek yükleme seçeneklerini içerir. Soldaki Gelişmiş ayarlar ağacında Güncelle‘yi tıklatın.

Güncelleme sunucusu açılır menüsü devre dışı bırakılır ve Otomatik seç olarak ayarlanır. Güncelleme modu, proxy sunucu erişimi ve yerel ağ bağlantıları gibi gelişmiş güncelleme seçeneklerini yapılandırmak için Ayarlar… düğmesini tıklatın.

ESET NOD32 Antivirus Proxy sunucu ayarları

ESET NOD32 Antivirus kullanan bir sistemde İnternet bağlantılarını kontrol etmek için proxy sunucu kullanıyorsanız, bunun Gelişmiş ayarlarda belirtilmesi gerekir. Proxy sunucu yapılandırma penceresine erişmek için, Gelişmiş ayarlar penceresini açmak üzere F5‘e basın ve Gelişmiş ayarlar ağacında Araçlar > Proxy sunucu öğesini tıklatın. Proxy sunucu kullan seçenegini seçin, ardindan Proxy sunucu (IP adresi) ve Bağlanti noktası alanlarını doldurun. Gerekirse, Proxy sunucu kimlik doğrulaması gerektirir seçeneğini seçin ve ardından Kullanıcı Adı’nı ve Parola’yı girin.

Bu bilgiler mevcut değilse, Proxy sunucuyu algıla düğmesini tıklatarak proxy sunucu ayarlarının otomatik olarak algılanmasını deneyebilirsiniz.
NOT: Çeşitli güncelleme profilleri için proxy sunucu seçenekleri farklı olabilir. Bu durumda, Gelişmiş ayarlarda farklı güncelleme profillerini yapılandırmak için Gelişmiş ayarlar agacındaki Güncelle ögesini tıklatın.

Eset Nod 32 Ayar koruması

ESET NOD32 Antivirus ayarları güvenlik politikanız açısından çok önemli olabilir. Yetkisiz olarak yapılabilecek değişiklikler sisteminizin kararlılığını ve korunmasını tehlikeye atma olasılığı taşır. Ayar parametrelerini parola ile korumak için ana menüden Ayarlar > Gelişmiş ayarlar’a gir… > Kullanıcı arabirimi > Erişim ayarları öğesini tıklatın, Parola korumalı ayarlar seçeneğini belirleyin ve Parola belirleyin… düğmesini tıklatın.

Yeni parola ve Yeni parolayı onaylayın alanlarına bir parola girin ve Tamam’ı tıklatın. Bu parola, ESET NOD32 Antivirüs ayarlarına yönelik ilerideki herhangi bir değişiklik için gerekli olacaktır. eset nod 32 kurulumu nasıl yapılır, eset nod 32 kurulumu resimli anlatım, eset nod 32 bilgisayara kurma, eset nod 32 yükleme, eset nod 32 install, eset nod 32 kurma, eset nod32 kaydetme

kurzhaarfrisuren - kurzhaarfrisuren 2015 - kış gündönümü

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım