Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Bu anlatım ESET NOD32 Antivirüs ve temel ayarları hakkında genel bir ilk bakış sağlar.

Kullanıcı arabirimi tasarımına giriş

ESET NOD32 Antivirus ürününün ana program penceresi iki ana bölüme ayrılır. Sağdaki birincil pencere, soldaki ana menüden seçilen seçeneğe karşılık gelen bilgileri görüntüler.
Aşağıda ana menüdeki seçeneklerin açıklaması verilmektedir:
Ana Sayfa - ESET NOD32 Antivirus ürününün koruma durumu hakkında bilgi sağlar.
Bilgisayar taraması – Bu seçenek, Smart tarama veya Özel taramayı yapılandırmanıza ve başlatmanıza olanak tanır.
Güncelleme – Virüs imza veritabanı güncellemeleri hakkındakı bilgileri görüntüler.
Ayarlar - Sunlar için güvenlik düzeyini ayarlamak üzere bu seçeneği belirleyin: Bilgisayar, Web ve E-posta .
Araçlar – Günlük dosyaları, Koruma istatistikleri, izleme etkinligi, Çalışan işlemler, Zamanlayıcı, Karantina, ESET SysInspector ve ESET SysRescue için erişim sağlar.
Yardım ve destek – Yardım dosyalarına, ESET Bilgi Bankasına, ESET‘in web sitesine ve Müşteri Destek isteşi açmaya yönelik başlantılara erişim sağlar.

Uygulamanın Ana Sayfa ekranı bilgisayarınızın güvenliği ve geçerli koruma düzeyi hakkında size bilgi verir. Yeşil Maksimum koruma durumu, maksimum koruma sağlandığını belirtir. Durum penceresi ayrıca ESET NOD32 Antivirus ürününün sık kullanılan özelliklerini de görüntüler. Programın son kullanım tarihi hakkındaki bilgiler de burada bulunabilir.

Program düzgün çalışmadığında yapılacaklar

Etkinleştirilen modüller düzgün şekilde çalışıyorsa, yeşil onay işaretiyle belirtilir. Çalışmıyorsa, kırmızı bir ünlem işareti veya turuncu bildirim simgesi görüntülenir. Modülle ilgili ek bilgiler pencerenin üst kısmında gösterilir. Ayrıca modülün üzeltilmesi için bir çözüm önerisi de görüntülenir. Modüllerin durumunu tek tek düzeltmek için, ana menüden Ayarlar‘ı ve istenen modülü tıklatın.

Program düzgün çalışmadığında yapılacaklar

Program düzgün çalışmadığında yapılacaklar

Kırmızı simge kritik sorunlar olduğunu belirtir – bilgisayarınız için maksimum koruma ağlanamayabilir.

Eset Nod 32 Sorun ve çözümleri ve nedenleri

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması devre dışı.
Güncel olmayan virüs imza veritabanı.
Ürün etkinleştirilmedi.
Ürün lisansının sona ermesi.
Sarı simge Web erişimi veya E-posta istemci korumasının devre dışı bırakıldığını, güncellemeye lişkin bir sorun olduğunu (güncel olmayan bir virüs imza veritabanı, güncellenemiyor) veya lisans süresinin yakında dolacağını belirtir.
Ürün etkinleştirilmedi – Bu sorun kırmızı bir simge ve Bilgisayar öğesinin yanındaki güvenlik bildirimi ile gösterilir.
Program menüsünden Ürün etkinleştirme… seçeneğini kullanarak ESET NOD32 Antivirüs‘ü etkinleştirebilirsiniz.
Program menüsü, ana program penceresinin sağ üst köşesinde bulunur.
Antivirüs ve antispyware koruması devre dışı – Bu sorun kırmızı bir simge ve Bilgisayar öğesinin yanındaki güvenlik bildirimi ile gösterilir. Tüm antivirüs ve antispyware koruma modüllerini başlat seçeneğini tıklatarak antivirus ve antispyware korumasını yeniden etkinleştirebilirsiniz.
Web erişimi ve kimlik avi koruması devre dışı – Bu sorun “i” seklindeki sarı bir simgeyle ve Güvenlik bildirimi durumuyla belirtilir. Güvenlik bildirimi seçeneğinin ardından şunları tıklatarak Web erişimi ve kimlik avi korumasını yeniden etkinleştirebilirsiniz: Web erişimi ve kimlik avi korumasını etkinlestir.

Lisansınız kısa bir süre içinde sona erecek – Bu durum koruma durumu simgesinin ünlem işareti görüntülemesiyle belirtilir. Lisans süresi dolduktan sonra program güncellenemeyecek ve Koruma durumu simgesi kirmizi renk olacaktir.

Lisans süresi doldu – Bu durum Koruma durumu simgesinin kırmızı renge dönmesiyle belirtilir. Lisans süresi dolduktan sonra program güncellenemez. Lisansınızı yenilemek için uyarı penceresindeki talimatları izlemenizi öneririz.

Sorunu, önerilen çözümleri kullanarak çözemiyorsanız yardım dosyalarına erişmek için Yardım ve destek öğesini tıklatın veya ESET Bilgi Bankası‘nda arama yapın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa ESET Müşteri Hizmetleri destek isteği talebinde bulunabilirsiniz. ESET Müşteri Desteği sorularınızı hızla yanıtlar ve çözüm yolu bulunmasına yardımcı olur.

Eset Nod 32 Güncelleme ayarları

Virüs imza veritabanının ve program bileşenlerinin güncellenmesi kötü amaçlı koda karşı tam koruma sağlamanın önemli bir parçasıdır. Lütfen bu öğelerin yapılandırılmasına ve çalıştırılmasına dikkat gösterin. Yeni bir veritabanı güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için ana menüden, Güncelle seçeneğini belirleyin ve ardından Virüs imza veritabanını güncelle öğesini tıklatın. Kullanıcı adı ve parola şu uygulamanın etkinleştirme aşamalarında girilmediyse, bunlar sizden şimdi istenir: ESET NOD32 Antivirus.

Eset Nod 32 Güncelleme ayarları

Eset Nod 32 Güncelleme ayarları

Gelişmiş ayarlar penceresi (ana menüde Ayarlar‘ş ve ardşndan Gelişmiş ayarlara gir… seçeneğini tıklatın veya klavyenizde F5 tuşuna basın) ek yükleme seçeneklerini içerir. Soldaki Gelişmiş ayarlar ağacında Güncelle‘yi tıklatın.

Güncelleme sunucusu açılır menüsü devre dışı bırakılır ve Otomatik seç olarak ayarlanır. Güncelleme modu, proxy sunucu erişimi ve yerel ağ bağlantıları gibi gelişmiş güncelleme seçeneklerini yapılandırmak için Ayarlar… düğmesini tıklatın.

ESET NOD32 Antivirus Proxy sunucu ayarları

ESET NOD32 Antivirus kullanan bir sistemde İnternet bağlantılarını kontrol etmek için proxy sunucu kullanıyorsanız, bunun Gelişmiş ayarlarda belirtilmesi gerekir. Proxy sunucu yapılandırma penceresine erişmek için, Gelişmiş ayarlar penceresini açmak üzere F5‘e basın ve Gelişmiş ayarlar ağacında Araçlar > Proxy sunucu öğesini tıklatın. Proxy sunucu kullan seçenegini seçin, ardindan Proxy sunucu (IP adresi) ve Bağlanti noktası alanlarını doldurun. Gerekirse, Proxy sunucu kimlik doğrulaması gerektirir seçeneğini seçin ve ardından Kullanıcı Adı’nı ve Parola’yı girin.

Bu bilgiler mevcut değilse, Proxy sunucuyu algıla düğmesini tıklatarak proxy sunucu ayarlarının otomatik olarak algılanmasını deneyebilirsiniz.
NOT: Çeşitli güncelleme profilleri için proxy sunucu seçenekleri farklı olabilir. Bu durumda, Gelişmiş ayarlarda farklı güncelleme profillerini yapılandırmak için Gelişmiş ayarlar agacındaki Güncelle ögesini tıklatın.

Eset Nod 32 Ayar koruması

ESET NOD32 Antivirus ayarları güvenlik politikanız açısından çok önemli olabilir. Yetkisiz olarak yapılabilecek değişiklikler sisteminizin kararlılığını ve korunmasını tehlikeye atma olasılığı taşır. Ayar parametrelerini parola ile korumak için ana menüden Ayarlar > Gelişmiş ayarlar’a gir… > Kullanıcı arabirimi > Erişim ayarları öğesini tıklatın, Parola korumalı ayarlar seçeneğini belirleyin ve Parola belirleyin… düğmesini tıklatın.

Yeni parola ve Yeni parolayı onaylayın alanlarına bir parola girin ve Tamam’ı tıklatın. Bu parola, ESET NOD32 Antivirüs ayarlarına yönelik ilerideki herhangi bir değişiklik için gerekli olacaktır. eset nod 32 kurulumu nasıl yapılır, eset nod 32 kurulumu resimli anlatım, eset nod 32 bilgisayara kurma, eset nod 32 yükleme, eset nod 32 install, eset nod 32 kurma, eset nod32 kaydetme

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Eset Nod 32 kurulumu nasıl yapılır Resimli anlatım

Related Posts

2013 EN İYİ ANTİVİRÜS PROGRAMLARI

2013 EN İYİ ANTİVİRÜS PROGRAMLARI Belgeleri korumak için her daim antivirus programlarına güvenmek sonuçta hiç beklenmedik kötü sürprizlere yol açabilir bu nedenle mutlaka belgelerinizi yedekleyin her duruma karşı. Kullanıcı bilinçli olduktan sonra virus bulaşma oranı azalır. Siz eğer keygen, patch, crack tarzı programcıklar kullanırsanız ve ...

BİLGİSAYAR TARAMASI

bilgisayar taraması Bilgisayar taraması Bilgisayarınızın etkilendiğinden şüpheleniyorsanız (normal olmayan bir şekilde davranıyorsa), bilgisayarınızı sızıntılar açısından incelemek için İsteğe bağlı bilgisayar taraması çalıştırın. Güvenlik açısından, bilgisayar taramalarının yalnızca etkilenmeden şüphelenildiğinde değil, rutin güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak düzenli aralıklarla çalıştırılması önemlidir. Düzenli tarama, sızıntılar ...

Web erişimi koruması 2013

Web erişimi koruması 2013 Web erişimi koruması Internet bağlantısı bir kişisel bilgisayardaki standart özelliktir. Ne yazık ki, kötü amaçlı kodların yayılması için başlıca ortam haline de gelmiştir. Bu nedenle, Web erişimi korumanızı dikkatle planlamanız şarttır. Web erişimi korumasını etkinleştir seçeneğinin mutlaka etkinleştirilmesini öneriyoruz. Bu seçenek ...

E-posta istemci koruması 2013

E-posta istemci koruması 2013 E-posta istemci koruması 2013 E-posta koruması, POP3 protokolü aracılığıyla alınan e-posta iletişimini denetlemeyi sağlar. ESET NOD32 Antivirus, Microsoft Outlook için olan eklenti programını kullanarak e-posta istemcisinden yapılan tüm iletişimi denetler (POP3, MAPI, IMAP, HTTP). Program, gelen iletileri incelerken ThreatSense tarama altyapısı ...

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması programı indir

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması programı indir Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması sistemdeki virüsten korumayla ilgili tüm olayları denetler. Bilgisayarda açılan, oluşturulan ve çalıştırılan tüm dosyalar, bu işlemler sırasında kötü amaçlı kod açısından taranır. Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması sistem başlatma işlemi sırasında başlatılır. KASPERSKY ...

Antivirüs ve antispyware koruması

Antivirüs ve antispyware koruması Antivirüs ve antispyware koruması Antivirüs koruması, dosyayı, e-postayı ve Internet iletişimini denetleyerek kötü amaçlı sistem saldırılarına karşı koruma sağlar. Kötü amaçlı kod içeren bir tehdit algılanırsa, Antivirüs modülü öncelikle bu tehdidi engelleyerek, sonra da temizleyerek, silerek veya karantinaya taşıyarak yok edebilir. ESET ...

ESET NOD32 Antivirüs 2013 indir

ESET NOD32 Antivirüs 2013 indir ESET NOD32 Antivirüs 2013 indir Güncelleme ayarları Virüs imza veritabanının ve program bileşenlerinin güncellenmesi kötü amaçlı koda karşı tam koruma sağlamanın önemli bir parçasıdır. Lütfen yapılandırılmalarına ve çalıştırılmalarına özel olarak dikkat edin. Ana menüde Güncelle'yi seçin ve sonra daha yeni bir veritabanı ...

Kaspersky internet security 2013 indir

Kaspersky internet security 2013 indir KASPERSKY İNTERNET SECURİTY 2013 indir tarafından geliştirilmiş ve en çok tercih edilen güvenlik yazılımı Kaspersky internet security 2013'ın yeni sürümü yayınlanmıştır. Tam sistem koruma yazılımları içerisinde en güvenilir ve en çok tercih edilen yazılım olma ünvanını elinde bulunduran Kaspersky internet security 2013 ...

Kaspersky Antivirus 2013 indir

Kaspersky Antivirus 2013 indir Kaspersky Antivirus 2013 indir. Bu tür virüslerden korunmak için lisanslı ürünler kullanmanız, crack vb. programları sistemlerinizde çalıştırmamanız ve güvenmediğiniz USB bellek ve CD’leri sisteminize kullanmamanız tavsiye edilir. Sisteminizde bu ve benzeri virüslerin olup olmadığını tespit etmenin en kolay yolu;Windows explorer (Windows ...

AVAST ANTİVİRÜS 2013 İNDİR

AVAST ANTİVİRÜS 2013 İNDİR Avast antivirüs 2013 ALWIL Software firması tarafından geliştirilen ve en çok tercih edilen antivirüs yazılımları arasındadır. Gelişmiş tarama ve algılama teknolojisi, reklam içeren yazılımları tanıması, hızlı tarama ve sık güncelleme özelliklerini bünyesinde barındıran ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır. Avast Antivirüs 2013 WebRep ...

AVG PC TUNEUP 2013 İNDİR

AVG PC TUNEUP 2013 İNDİR AVG PC Tuneup 2013 indir ile bilgisayarınız ilk günkü hızına ve performansına ulaşacak. Siteminizde istem dışı donmalar, kayıt defteri hataları, virüs bulaşan dosyaların yarattığı sıkıntılar, pc'nin kapanmama sorunları ve internet yavaşlığından sizde yakınıyorsanız AVG PC Tuneup 2013 tam size göre. AVG PC Tuneup 2013 programı ...

AVG 2013 free Antivirus indir

AVG 2013 free Antivirus indir AVG 2013 Yükleme Gereksinimleri Desteklenen İşletim Sistemleri AVG 2013 Antivirüs asagidaki isletim sistemlerine sahip is istasyonlarini koruma amaçlidir: · Windows 2000 Professional SP4 + Güncelleme Paketi 1 · Windows XP Home Edition SP2 · Windows XP Professional SP2 · Windows XP ...

ESET NOD32 Antivirus 2013 indir Türkçe 5.2.9 full son sürüm

ESET NOD32 Antivirus 2013 indir Türkçe 5.2.9 full son sürüm ESET NOD32 Antivirus 2013 indir Türkçe 5.2.9 full son sürüm, tümüyle yenilenmiş yapısıyla bilgisayarını virüslerden, casus yazılımlardan ve tüm diğer zararlılardan korumaktadır. ESET NOD32 Antivirus 2013 Yıllar önce sezgisel tarama özelliği ile tüm rakiplerini geride bırakarak birçok bilgisayar kullanıcısının tercihi haline ...

Qloud Media android uygulaması indir

Qloud Media android uygulaması indir Qloud Media android uygulaması indir Ücretli - iOS, Android Qloud server Kopyalamaya ya da tekrar ölçeklendirmeye gerek olmadan bilgisayarın ve Android cihazların arasında kolayca müzik, video ve fotoğraflarını paylaşabilirsin. Uygulama sunucu yazılıma ihtiyaç duyuyor. Onu da http://j.mp/qloud-server adresinden bilgisayarına indirmen gerekli. Özellikle kablo tak ...

Facebook Pro 2013 indir Sohbet programı Gezginler

Facebook Pro Facebook Pro 2013 indir Sohbet programı Gezginler. Facebook Pro cep telefonlarınız ile desktop aracılığı ile facebook mobil uygulamalarınızı yönetmenizi sağlayan programdır. facebok pro anasayfaya giriş yapmaya ihtiyaç duymadan cep telefonundan direkt olarak facebook'a bağlanmayı ve sürekli bağlı kalmayı sağlayan programdır. Facebook ...

AdwCleaner 2013 indir gezginler

AdwCleaner 2013 indir gezginler AdwCleaner 2013 indir gezginler programı bilgisayarınıza istediğiniz dışında kurulan programları tespit etme, kaldırma ve temizleme işlemleri sunan bir programdır. AdwCleaner 2013, kullanıcılara farklı bir yazılım kurulum yanın'da farkında olmadan toolbar kurulumları yapar ise, zorunlu ana sayfa destekleri sunan programları tespit etme ...

Virüs Programı indir Bedava

Virüs Programı indir Bedava İntertte dolaşırken en çok başınıza gelen sorun virüs bulaşma sorunudur. Hemen bir bedava virüs programı bulup indirmek istersiniz. Biraz araştırmadan sonra bir kaç tane bedava virüs programı indirebileceğiniz sitelerden bulduğunuz virus programlarını bilgisayarınıza yükleyip başlarsınız dua etmeye : "bilgisayarım artık ...

Microsoft Security Essentials 2013 Bedava indir – Türkçe Son Sürüm

Microsoft Security Essentials 2013 Bedava indir Virüslere Karşı Kapsamlı Koruma 2013 Microsoft Security Essentials 2013 gerçek zamanlı koruması ile ev bilgisayarınız için virüslere, casus yazılımlara ve diğer zararlı yazılımlara karşı güvenlik sağlamaktadır. Güncellenen sürümünde yazılım güçlenen özellikleri yanında Türkçe dil desteğini de özellikleri arasına ekledi. Microsoft Security Essentials 2013 Microsoft ...

AVG Antivirüs 2013 Free Edition Bedava indir – Türkçe Son Sürüm

avg antivirüs free edition 2013 bedava indir Ücretsiz Antivirüs Programı AVG Free Edition 2013 AVG Antivirüs Free Edition 2013 daha az yer kaplayan ve bellek kullanımını bir önceki sürüme oranla azaltan yeni sürümüyle karşımızda. Daha hızlı tarama iddiasını daha iyi bir performansla birleştiren yazılım, arayüz tasarımında önemli bir değişiklik içermiyor. ...

Avira Free Antivirus 2013 Bedava indir – Türkçe Son Sürüm

Avira Free Antivirus 2013 Bedava İndir - Türkçe Son Sürüm Ücretsiz Antivirüs Programı Avira Free Antivirüs 2013 Avira Free Antivirus 2013 virüs silme, truva atlarına, kimlik hırsızlarına, solucanlara karşı sağladığı koruma ile bilgisayarınızda kullanabileceğiniz kapsamlı bir antivirüs yazılımıdır. En iyi Antivirüs Proğramı 2013 Kişiselleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken yazılım virüs taraması, hem çevrim içi hem de ...

Panda Cloud Antivirus 2013 Bedava İndir – Türkçe Son Sürüm

Panda Cloud Antivirus 2013 İndir – Türkçe Son Sürüm Alışılagelmiş antivirüs yazılımlarından farklı olarak Panda Cloud Antivirus 2013 , bilgisayarınıza kurduktan sonra hiçbir şekilde dert etmeniz gerekmeyen bir güvenlik yazılımıdır. Program antivirüs ücretsiz içerisinde yapılan virüs veritabanı güncellemelerinde, virüs veya benzer diğer zararlı bir yazılım tehlikesinde programı açıp işlemler yapamanıza gerek yok. ...

avast! Free Antivirus 2013 Bedava İndir – Türkçe Son Sürüm

avast! Free Antivirus 2013 İndir - Türkçe Son Sürüm Ücretsiz antivirüs programı denince ilk akla gelen programlardan olan avast! Free Antivirus 2013 , eklenen yeni özellikleriyle yine pek çok bilgisayarda yerini alacak. Bulut tabanlı koruma ve güncelleme özellikleri geliştirilen avast! Free Antivirus 2013 arayüzünde ise kullanıcı deneyimini kolaylaştıracak yenilikler yaptı. avast! ...

AVG Antivirus 2013 indir Full Türkçe son sürüm Ücretsiz Bilgisayar koruma programı

AVG Antivirus 2013 indir Full Türkçe son sürüm Ücretsiz Bilgisayar koruma programı AVG Antivirus 2013 indir Full Türkçe son sürüm Ücretsiz Bilgisayar koruma programı, yıllardır bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet veren virüsten koruma yazılımının son sürümüdür. Yazılım yine ücretsiz ve Türkçe olarak destek verirken, yeni tasarımı ile de dikkat çekmektedir. Yazılım yeni ...

Comodo internet Security 2013 indir Türkçe Full Son Sürüm

Comodo internet Security 2013 indir Türkçe Full Son Sürüm Comodo Internet Security 2013 hacker tutar üzerinden ücretsiz, çok katmanlı güvenlik uygulamasını ve içeri kişisel bilgiler. 2013 Ücretsiz Virüs Programı Comodo Internet Security 2013 virüsler, trojanlar, solucanlar, tampon taşmaları, sıfır gün saldırıları, casus yazılımlara ve korsanlara karşı tam koruma sunar. Potansiyel malware sisteminize ...

Malwarebytes Anti-Malware 2013 indir

Malwarebytes Anti-Malware 2013 Malwarebytes Anti-Malware 2013 indir son esasa güncellemeleri eksikliği on-demand malware öldürme dağın tepesinde kalan Anti-Malware Malwarebytes Anti-Malware antivirus engel değil. Malwarebytes Anti-Malware 2013 İnceleme Malwarebytes Anti-Malware 2013 İnceleme bu son birkaç yıl içinde herhangi bir önemli güncelleştirmeler almadığını verilen şaşırtıcı derecede etkili bir anti-malware ...

Avast Antivirus 2013 indir

Avast Antivirus 2013 Alt satırda: Avast Antivirus 2013 hibrid güncelleme teknoloji, dosya ün analizi, ve daha fazlası ile üst raf ücretsiz güvenlik özellikleri zarf zorlamaya devam ediyor. Bu bağımsız kriterler biraz zayıf, ama 150 milyondan fazla insan güven Avast Antivirus 2013 onları güvende ...